مرکز تماس: 021-77991008
0
منو دسترسی

روش های کلیدی و مهم در تمیز کردن دیوار ها

1398/01/21 در ساعت 15:45:15

معمولا دیوارهای خانه و اتاق به مرور زمان به خاطر گرد و غبار و خاک آلوده و کثیف می شوند.و همچنین ممکن است که کودک شما روی دیوار ها نقاشی بکشند که در این صورت دیوار ها پس از مدتی زیبایی و تمیزی خود را دیگر نخواهند داشت.

روش های کلیدی و مهم در تمیز کردن دیوار ها

روش های کلیدی و مهم در تمیز کردن دیوار ها

معمولا دیوارهای خانه و اتاق به مرور زمان به خاطر گرد و غبار و خاک آلوده و کثیف می شوند.و همچنین ممکن است که کودک شما روی دیوار ها نقاشی بکشند که در این صورت دیوار ها پس از مدتی زیبایی و تمیزی خود را دیگر نخواهند داشت.خب اگر شما در چنین شرایطی هستید و علاقه ای به نقاشی کردن ساختمان و دیوار ها ندارید می توانید از روش های متفاوتی برای تمیز کردن دیوار ها و نظافت منزل استفاده کنید و نظافت را به بهترین نحو انجام دهید.

روش های کلیدی و مهم در تمیز کردن دیوار ها

دیوارها چون بلند هستند و ارتفاع و مساحت زیادی دارند تمیز کردن آن ها دشوار می باشد و هر کسی قادر به انجام آن نخواهد بود.و به همین خاطر است که نمی توان هر روز گرد و غبار و دود هایی که روی دیوار نشسته است را تمیز نمود اما لکه هایی که روی دیوار ها یا پریز ها ایجاد می شود را اگر همان موقع تمیز کنید و به تعویق نیاندازید بهتر می باشد.

حتما ادامه این مقاله را بخوانید چون در ادامه به توضیح روش های مهم و آسان برای تمیز کردن دیوار می پردازیم.

نکات کلیدی پیش از تمیز کردن دیوارها

-بهتر است زمانی که قصد تمیز کردن دیوار ها را دارید هر وسیله و فرشی که به دیئار دارید با استفاده از یک پارچه تمیز بپوشانید. با این کار دیگر وسایل تمیز خواهند ماند و در اپر تمیز نمودن دیوار ها این وسایل کثیف نخواهند شد.پس هر وسیله ای که در کنار و محدوده فضای تمیز کاری هستند را دور کنید چون که باید تمامی قسمت های دیوار تمیز شود و هیچ قسمتی تمیز نکرده باقی نماند.

-در زمان شست و شو و خشک نمودن دیوار ها باید از بالاترین نقطه دیوار ها برای انجام این امور شروع کنید تا هیچ قسمتی باقی نماند و تمامی قسمت ها شسته و خشک شوند.

وسایلی که برای تمیز نمودن دیوار ها و سقف لازم می باشد عبارتند از:

حوله یا پارچه نرم و لطیف و تمیز

سطلی مناسب برای آب و مواد شوینده

آب گرم

شوینده های مناسب مانند:صابون

جوش شیرین

طی،جارو

اسفنج

نردبان برای تمیز کردن سطوح بالایی دیوار ها

چگونگی تمیز نمودن دیوار های نقاشی شده

پیش از اینکه شستشو دیوار ها را شروع کنید اول مطمئن شوید که آیا قابلیت شستشو دارد یا خیر؟که قابلیت شستشو به نوع رنگی که در رنگ آمیزی دیوار به کار رفته بستگی دارد.حال این سوال پیش می آید که چطور بفهمیم دیوار قابل شستشو هست یا خیر خب قسمتی از دیوار که لکه کمرنگ تری دارد را انتخاب کنید و با مواد شویند مورد نظر شست و شو دهید و با اسفاده از این روش که دیوار قابل شست و شو است و مواد روی آن اثر بدی نخواهد گذاشت.اما اگر از مواد شوینده کارخانه ای استفاده می نمایید بهتر است ابتدا دستور العمل روی آن را مطالعه نمایید.

همچنین از ترکیب آب گرم و صابون بعد از گردگیری کردن و با استفاده از پارچه یا حوله نرم برای شست و شو دیوار ها استفاده نمایید.اگر می خواهید این ترکیب قوی تر شود می توانید مقداری سرکه به این ترکیب اضافه نمایید.

مواد شویند کارخانه ها بدون ترکیبات الکلی هستند البته این به این دلیل می باشد که ترکیبات الکلی شفافیت رنگ را از بین می برد.

همچنین می توانید از ترکیب جوش شیرین و آب گرم و یک حوله یا پارچه برای شست و شو استفاده کنید.البته در تمامی این ترکیب ها لازم است که این نکته را یادآور شوم که حتما از دستمالی استفاده نمایید که رنگ ندهد به دیوار ها.

هر کدام از ترکیبات را استفاده کردید و شست و شو را انجام دادید در آخر حتما با اسفاده از یک پارچه خشک قسمت های شسته شده را خشک نمایید.

راه حل تمیز نمودن دیوار های چرب

اول از همه با یک جارو یا طی گردگیری دیوار ها را انجام دهید.و با آب دیوار های چرب را بشویید اما اگر افزون بر چربی دیوار ها لکه هم دارند از ترکیب آب و صابون استفاده کرده و در نهایت با پارچه یا حوله خشک دیوار ها را خشک کنید.

تمیز نمودن جوهر ، مداد رنگی و مداد شمعی از دیوار

برای تمیز کردن دیوار هایی که به جوهر،مدادرنگی و مدادشمعی آلوده شده اند ما اسپری روان کار را به شما پیشنهاد می دهیم.

اخبار مرتبط

روش های براق کردن سرامیک

1398/06/11 در ساعت 12:53:30

روش های براق کردن سرامیک و انواع آن را در این مقاله بخوانید

روش های براق کردن سرامیک

نظافت راه پله و مشاعات با خشت رو خشت

1398/05/20 در ساعت 13:52:42

اگر به دنبال روش های مفید جهت نظافت راه پله و مشاعات ساختمان خود هستید این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید

نظافت راه پله و مشاعات با خشت رو خشت

نظافت منزل با خشت رو خشت

1397/10/13 در ساعت 14:03:31

امروزه با توجه به مشغله اکثریت مردم آنها در صدد این هستند که نظافت منزل و محل کار یا راه پله ها را به نیروهای متخصص این کار بسپارند تا وقت خود را صرف کار های خود نمایند

نظافت منزل با خشت رو خشت

نکاتی برای نظافت سینک ظرفشویی

1396/10/30 در ساعت 09:16:43

مرتب نمودن و نظافت منزل یکی از ککارهای روزانه بانوان می باشد که تمیز کردن سینک هم جزئی از آن بوده. به این دلیل که موادی غذایی اولیه در سینک شسته می شود و بخشی از تهیه غذا در آن می باشد نظافت آن یکی از مهمترین کارهایی است که خانم ها در طول روز انجام می دهند.

نکاتی برای نظافت سینک ظرفشویی
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%