مرکز تماس: 021-77991008
0
منو دسترسی

روش های تمیز کردن وسایل برقی

1398/01/24 در ساعت 13:58:05

پاک و تمیز کردن وسایل برقی قسمتی از نظافت منزل است که تقریبا مشکل و مهم می باشد.بیشترین قسمتی که در خانه آلوده و چرب می شود آشپزخانه است.همانطور که می دانید محل قرار گیری بیشتر وسایل و همچنین وسایل برقی در آشپزخانه می باشد و اگر نکات ایمنی را در نظر نگیرید و رعایت نکنید لوازم و وسایل برقی شما خراب

روش های تمیز کردن وسایل برقی

روش های تمیز کردن وسایل برقی

پاک و تمیز کردن وسایل برقی قسمتی از نظافت منزل است که تقریبا مشکل و مهم می باشد.بیشترین قسمتی که در خانه آلوده و چرب می شود آشپزخانه است.همانطور که می دانید محل قرار گیری بیشتر وسایل و همچنین وسایل برقی در آشپزخانه می باشد و اگر نکات ایمنی را در نظر نگیرید و رعایت نکنید لوازم و وسایل برقی شما خراب خواهد شد.

این نکته را در نظر داشته باشید که پس از تمیز نمودن قسم بیرونی وسایل برقی حتما آن را با یک پنبه آغشته به الکل صنعتی وسیله برقی را مجدد تمیز و براق نمایید.در این مطلب روش های پاک کردن وسایل برقی را توضیح می دهیم.توصیه می کنیم با ما همراه باشید...

روش های تمیز کردن وسایل برقی

دقت کنید که هنگام تمیز نمودن نباید به کارایی و عملکرد وسایل برقی آسیبی برسد پس تمام دقت خود را به کار ببرید و مراقب باشید و همچنین مواد پاک کننده هم آثار مخربی روی وسیله شما نگذارد.کسی که خانه داری و نظافت منزل را انجام می دهد همیشه به دنبال راه هایی برای نظافت است که راحت باشد و زمان و انرژی کمتری را بگیرد.بنابراین روشی را انتخاب نمایید که زحمت کمتری داشته ولی در عین حال پر فایده باشد تا کمتر احساس خستگی نمایید.

تمیز کردن وسایل برقی سفید و سیلور

لوازم و سایل خانگی برقی در رنگ های سفید و سیلور هم در بازار وجود دارد.وسایل برقی ای که رنگ سفید یا سیلور دارند خیلی سریعتر از رنگ های تیره لک و کثیف می شوند.و همچنین در بعضی مواقع پس از تمیز کردن رد دستمال روی این این وسایل باقی می ماند.که وجود این لکه ها برای خانم ها به یک مشکل تبدیل می گردد.

همانطور که وسایل برقی سفید زیبایی خاص خود را دارد مشکلات خاصی را هم به دنبال دارد مثلا این رنگ در اثر برخورد نور و چربی و ... کم کم تغییر رنگ می دهد و با گذشت زمان زرد می شوند البته ناگفته نماند که این تغییر رنگ روی عملکرد وسیله تاثیری نخواهد داشت.

برای تمیز کردن وسایل برقی ای که رنگ سیلور دارند می توانید از مایع های شوینده و محلول جرم گیر استفاده نمایید سپس با دستمال تمیز و مرطوب وسیله را از بالا به پایین پاک نمایید.

در زمان تمیز کردن وسایل بهتر است که از یک دستکش پلاستیکی استفاده کنید.برای تمیز کردن وسایل سفید به یک دستمال خیس و مواد شوینده مخصوص نیاز دارید.اگر وسایل برقی سفید رنگ شما زرد شده برای تمیز کردن آن ها می توانید از ترکیب ماده سفید کننده،جوش شیرین و آب گرم استفاده کنید.حال با استفاده از یک اسفنج و ترکیب محلولی که گفته شد وسیله ای که زرد شده است را تمیز نمایید. و پس گذشت 10 دقیقه آن قسمت را بشویید.اما اگر نمی توانید وسیله را بشورید آن را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید سپس در معرض هوا قرار دهید تا خشک شود.پس از اینکه مراحل بالا را تماما انجام دادید خواهید دید که زردی وسیله شما از بین رفته است.

تمیز کردن مایکروفر

به این دلیل که مواد خوراکی مختلف و زیادی در مایکروفر تهیه و پخت می گردد تمیز بودن آن از اهمیت بالایی برخوردار است.برای اینکه بتوانید مایکروفر را تمیز کنید به یک لیوان آبلیمو نیاز دارید به این صورت که لیوان آبلیمو را درون مایکروفر قرار دهید و زمان آن را تا جوش آمدن آبلیمو تنظیم نمایید با جوش آمدن آبلیمو اسیدی که در آن وجود دارد بخار می شود و می توانید با یک دستمال دیواره های مایکروفر را پاک کنید.

تمیز کردن دستگاه آب میوه گیری

دستگاه آب میوه گیری در اکثر خانه ها زیاد کاربرد دارد و استفاده می شود به همین دلیل قسمت هایی که قابل شست و شو هستند معمولا تغییر رنگ می دهند .برای تمیز کردن دستگاه جوش شیرین و آب گرم را ترکیب کنید و یک اسفنج را به این محلول آغشته نمایید و با این اسفنج قسمت های مورد نظر را تمیز نمایید.

اکثر خانم ها به دلیل مشغله زیاد وقت کافی برای انجام این امور ندارند اگر شما جزو این دسته هستید می توانید انجام نظافت منزل و تمیز کردن وسایل خود را به متخصصین نظافت منزل خشت رو خشت واگذار نمایید.

نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%