مرکز تماس: 021-77991008
0
منو دسترسی

با کم صداترین هود آشپزخانه و نحوه کاربرد آن آشنا شوید.

1398/03/13 در ساعت 15:23:31

هود آشپزخانه وسیله‌ای است برای از بین بردن بو، رطوبت و چربی در آشپزخانه است که این موارد اغلب حاصل از پخت و پز می باشند و این درحالی است که اگر این وسیله در آشپزخانه وجود نداشته باشد چون رطوبت موجود در قسمت های مختلف خانه قرارمی گیرد این امر می تواند برای سلامتی هر یک از اعضای خانواده بسیار ضرر داشت

با کم صداترین هود آشپزخانه و نحوه کاربرد آن آشنا شوید.

 

در شروع مقاله ی کم صداترین هود آشپزخانه لازم است تا در ابتدا با هود و انواع آن آشنا شوید.

هود چیست؟

هود آشپزخانه وسیله‌ای برای از بین بردن بو، رطوبت و چربی در آشپزخانه است که این موارد اغلب حاصل از پخت و پز می باشند و این درحالی است که اگر این وسیله در آشپزخانه وجود نداشته باشد چون رطوبت موجود در قسمت های مختلف خانه قرارمی گیرد این امر می تواند برای سلامتی هر یک از اعضای خانواده بسیار ضرر داشته باشد. پس می توان ادعا کرد که هود آشپزخانه یکی از مهمترین وسایل در خانه است.
سایر ضرورت های استفاده از هود آشپزخانه:

  1. جلوگیری از رشد باکتری ها
  2. تبدیل شدن به هوای سالم و مفرح از یک هوای بسته 
  3. از بین رفتن بوهای نامطبوع 
  4. باعث می شود تا از احتمال خطر حمله به افرادی که به آسم و یا سایر مشکلات دچار هستند جلوگیری شود.

اما خیلی از افراد صرفا برایشان هودی با ظاهری زیبا متناسب با فضای آشپزخانه اهمیت دارد حال با دقت بر اهمیت این وسیله در خانه پیشنهاد می شود که علاوه بر ظاهر به بهترین هود آشپزخانه و البته کم صداترین هود آشپزخانه نیز توجه شود.

هود-آشپزخانه-کم-صدا

انواع هود آشپزخانه از نظر کارایی

هود های آشپزخانه از نظر کارایی به دو دسته ی هود هایی که دارای خروجی هوا هستند و هود های تصفیه کننده تقسیم می شوند
هودهای تصفیه کننده، بو و غبار را به داخل خود می کشد، ذرات معلق را تا جایی که ممکن است را می گیرد و دوباره هوای تصفیه شده را به آشپزخانه باز می گرداند اما نوع دیگر آن یعنی هود دارای خروجی هوا است که به یک کانال متصل است و گرد و غبارو بو ازطریق آن به بیرون فرستاده می شوند.

انواع هود ها از لحاظ ظاهری

اهمیت کم صداترین هود آشپزخانه

با توجه به اهمیت کارکرد این وسیله که تهویه فضای آشپزخانه ها و نیز هدایت دود، رطوبت و بخار از غذاها به خارج از محیط آشپزخانه است. حال می بایست کم صداترین هود آشپزخانه برای استفاده بیشتر و البته برای آرامش اعصاب افراد در خانه را نیز در نظر گرفت.

اهمیت کم صداترین هود آشپزخانه

 

موتور هود

اما یکی از مهم ترین عوامل تفاوت صدا میان هودها، موتور آنها است. پس در انتخاب کم صداترین هود آشپزخانه می بایست به این نکته نیز توجه داشت.

موتورهای موجود در هودهای آشپزخانه به دسته هایی تقسیم می شوند:

هود موتور پلاستیکی: هود های موتور پلاستیکی در واقع موتوری فلزی هستند ولی با پروانه های پلاستیکی که در برابر حرارت و … عایق هستند. از مزایای اینگونه از موتور ها مقرون به صرفه بودن آن ها از لحاظ اقتصادی است البته نظریه هایی وجود دارد که هودها با موتور پلاستیکی صدای زیادی را تولید می کنند که صحیح نیستند.
هود موتور فلزی: همان گونه که از نامش مشخص است موتوری است با بدنه و پروانه حلزونی فلزی که از نظر کیفیت و طول عمر بهتر از موتورهای پلاستیکی هستند.

دلیل صدای بالای برخی از هود های آشپزخانه چیست؟

یکی از بزرگترین مشکلات مصرف کنندگان هود های آشپزخانه، صدای بالای آن ها است.
اما این صدای بلند میان هود ها متفاوت است زیرا هرکدام از آن ها با موتورهای متفاوتی البته باتوجه به فضای آشپزخانه ساخته می شوند.

 در ادامه بیشتربه این موضوع خواهیم پرداخت:

حال مصرف کنندگان هود های آشپزخانه برای انتخاب کم صداترین هود آشپزخانه بهتراست در ابتدا به موارد زیر نیز توجه کنند.

  • به نوع اجاق گاز که بصورت فردار یا رومیزی است و همینطور قالب های اجاق گاز که شامل پنج شعله ای یا چهار شعله ای است توجه شود.

اما می توان گفت این عامل مهمترین و تاثیرگذارترین فاکتور در انتخاب کم صداترین هود آشپزخانه است زیرا از طریق آن می توان هودی با موتور معمولی یا موتور قوی انتخاب کرد زیرا اجاق گازهای فردار دارای حجم شعله های بالاتر هستند و برای اینگونه شعله ها باید هودهایی با موتور قوی تر خریداری کرد.

  •  فضای بین کابینت: که این فضا همان فضایی است که معمولا بین 60 تا 90 سانتی متر متغیر است.
  • مساحت و اندازه ی آشپزخانه نیز در انتخاب هود ها مخصوصا از نوع کم صداترین هود آشپزخانه  بسیار اهمیت دارد زیرا برای انتخاب یک هود در یک آشپزخانه ای که مساحت بزرگی دارد میبایست آن هود نیز بصورت بزرگتر خریداری شود.
  • فاصله نزدیک هود به خروجی هوا نیز یکی دیگر از فاکتورهای موثر در انتخاب کم صداترین هود آشپزخانه است زیرا هرچه فاصله هود به خروجی هوا نردیک تر باشد مکش نیز راحت تر شکل می گیرد و بهتر است این فاصله  در حالت مطلوب کمتر از یک و نیم متر باشد.

دلایل صدای بالای هود آشپزخانه

 

 

یکی از راهای کم شدن صداهای هود آشپزخانه

فیلتر و هواکش هودها وقتی در معرض رطوبت قرار می‌گیرد و باعث می شود صدای پره‌های هواکش بالا برود. یکی از راه هایی که باعث افزایش طول عمر موتور هود می شود این است که هر روز برای دقائقی از آن استفاده شود حتی مواقعی که فقط کتری چای نیز بر روی گاز قراردارد. 

چند نمونه از کم صداترین هود آشپزخانه:

 یکی از کم صداترین هود آشپزخانه، هود آشپزخانه مخفی اخوان مدل h64-tb که بصورت کم صدا و با قدرت 54dB است.


 

اخبار مرتبط

جدیدترین هود آشپزخانه چه ویژگی هایی دارد؟

1398/03/05 در ساعت 10:06:53

مدل و شکل ظاهری هود میتواند تاثیر بسزایی درزیبایی آشپزخانه داشته باشد به طوری که می تواند به نقطه کانونی دکوراسیون نیز تبدیل شود، یعنی در نگاه اول تمامی توجه را به خود معطوف کند. جدیدترین هود آشپزخانه ترکیبی بی نظیر از کارایی و زیبایی را در اختیار خریداران قرار می دهند به اندازه ای که لذت آشپزی در ا

جدیدترین هود آشپزخانه چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین هود آشپزخانه کدام است؟

1398/02/26 در ساعت 08:24:34

هود آشپرخانه وسیله ایست برای جذب گرد و خاک، بخار و چربی ناشی از آشپزی در آشپزخانه. در واقع می توان گفت که هود یکی از لوازم مهم و الزامی در آشپزخانه است که انتخاب هوشمندانه بهترین هود میتواند هوای آلوده را به بیرون منتقل کند و هوای پاک را جایگزین آن کند، وجود هود میتواند اثر مستقیمی بر طول عمر بخشی ا

بهترین هود آشپزخانه کدام است؟

راهنمای خرید هود آشپزخانه

1398/02/07 در ساعت 11:07:39

تغییرات گسترده تکنولوژی موجب تغییر در سبک و ساختار انواع لوازم آشپزخانه از جمله هود شده است. با توجه به این امر شرکت های متعددی نیز در زمینه ساخت و تولید انواع هودها فعالیت می کنند، لذا انتخاب هود دلخواه، از نظر فنی و  همچنین سلیقه شخصی به امری دشوار و بس زمانبر تبدیل شده است. 

راهنمای خرید هود آشپزخانه
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%