منو دسترسی

جدیدترین هود آشپزخانه چه ویژگی هایی دارد

1401/11/04 در ساعت 12:43:31

مدل و شکل ظاهری هود میتواند تاثیر بسزایی درزیبایی آشپزخانه داشته باشد به طوری که می تواند به نقطه کانونی دکوراسیون نیز تبدیل شود، یعنی در نگاه اول تمامی توجه را به خود معطوف کند. جدیدترین هود آشپزخانه ترکیبی بی نظیر از کارایی و زیبایی را در اختیار خریداران قرار می دهند به اندازه ای که لذت آشپزی در ا

جدیدترین هود آشپزخانه چه ویژگی هایی دارد

هرکدام از عناصری که در آشپزخانه وجود دارد به نوبه خود دارای اهمیت هستند. یکی از این عناصر که بسیار مورد توجه قرار میگیرد و در واقع مکمل اجاق گاز است هود می باشد. کارایی هود آشپزخانه از بین بردن دود و بوی ناشی از آشپزی و چربی های معلق در هواست.

درباره کارایی هود همانطور که واقف هستید مهمترین کاردهای آن کشیدن دود و بخاری ناشی از آشپزی است، همچنین هود می تواند چربی و ذرات پراکنده شده موجود در فضای منزل را بکشد و رطوبت را در هوای منزل ثابت نگه دارد. هودها موجب میشوند که رطوبت و چربی به دیوارهای آشپزخانه نرسد که در نهایت موجب تمیزتر ماندن آشپزخانه در زمان طولانی میشود، این در صورتی است که اگر هود در آشپزخانه نباشد این چربی ها و  رطوبت به سطوح مختلف در آشپزخانه بچسبد و موجب به وجود آمدن میکروب هایی بشود که کاملا برای سلامتی مضر است.

بررسی مشخصات جدیدترین هود آشپزخانه

 

فیلتر آلومینیومی

در جدیدترین هود آشپزخانه تکنولوژی فیلتر آلومنیومی استفاده شده است که کاملا قابل شتستشو است و مانند فیلتر های قدیمی که از جنس پشم شیشه بودند و پس از مدتی که چربی و دود به خود میگرفتند باید تعویض میشدند این فیلتر ها نیاز به تعویض ندارند و به راحتی شسته میشوند. یکی دیگر از تکنولوژی های استفاده شده در جدیدترین هود آشپزخانه استفاده از موتور حلزونی است، به موجب وجود موتور حلزونی قدرت مکش تا حدودی بالاتر رفته و صدای موتور نیز تا حدی کاهش پیدا کرده است .

سنسورهای حساس به دود و بخار

 در جدیدترین هود آشپزخانه از سنسورهایی استفاده شده که حساس به دود و بخار هستند و در صورتی که در فضای آشپزخانه دود و بخار را تشخیص دهند به طور خودکار روشن می شوند و شروع به فعالیت میکنند. خانم های خانه دار معمولا پیچیدن بوی غذا در آشپرخانه را امری خوشایند نمی دانند، خصوصا اگر میهمان داشته باشند! پس ترجیح میدهند از جدیدترین هود آشپزخانه استفاده کنند تا خواسته شان محقق شود.در جدیدترین هود آشپزخانه از مکش بالا استفاده شده است چرا که هر چقدر که مکش یک هود قویتر باشد زمان کمتری سپری می شود تا هوای ناخوشایند از محیط خارج شود .

فیلتر آلومینیومی جدیدترین هود آشپزخانه

تا به حال به تایمر بکار رفته در جدیدترین هود آشپرخانه دقت کره اید؟ 

در جدیدترین هود آشپزخانه از تکونولوژی جدید به نام تایمر استفاده شده است، استفاده از تایمر موجب میشود که هود در بازه زمانی که ما مشخص میکنیم فعالیت را شروع کند و پس از گذشت زمان مورد نظر به طور اتوماتیک خاموش شود و به فعالیت پایان دهد. استفاده از تایمر علاوه بر مزیت فوق موجب صرفه جوبی در مصرف برق نیز خواهد شد. در تنظیمات آن می توانید مدت زمان روشن بود و سرعت دور موتور را نیز تنظیم کنید.

هود های قدیمی دارای صفحه نمایش نبودند و یکی از قابلیت های جدیدترین هود آشپزخانه استفاده از صفحه نمایش جهت نمایش انواع اعلان ها می باشد مثلا هنگام فعال شدن یکی از سنسور های امنیتی مانند سنسور تشخیص نشت گاز علامت مربوط به آن روی صفحه نمایش قرار می گیرد.

آیا هودی که انتخاب میکنیم در دکوراسیون آشپزخانه اهمیت دارد؟

در جواب به این سوال باید گفت صددرصد!

  • آشپزخانه از اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش های یک خانه محسوب می‌شود و مسلما سبک دکوراسیون آن، راحتی و دلباز بودنش، از مهم‌ترین فاکتورها برای طراحی آن می باشد .
  • هودها نه تنها برای جذب چربی، گردو غبار و بوی نامطبوع استفاده می شود بلکه بیشتر به عنوان یک عنصر اصلی دکوراتیو نیز شناخته شده اند.
  • پس از تکمیل طراحی آشپزخانه و مشخص شدن مکان اجاق گاز تمام افراد به خرید هود متناسب با فضای آشپزخانه و دکوراسیون آشپزخانه اقدام میکنند.
  • در واقع هودها علاوه بر کارایی بسیار زیادی که در آشپرخانه ها دارند از لحاظ زیبایی میتوانند تاثیر بسیار زیادی بر روی دکوراسیون آشپزخانه داشته باشند.

 

جدیدترین هود آشپزخانه و تاثیر‌آن در زیبایی آشپزخانه

مدل و شکل ظاهری هود میتواند تاثیر بسزایی در زیبایی آشپزخانه داشته باشد به طوری که می تواند به نقطه کانونی دکوراسیون نیز تبدیل شود، یعنی در نگاه اول تمامی توجه را به خود معطوف کند. جدیدترین هود آشپزخانه ترکیبی بی نظیر از کارایی و زیبایی را در اختیار خریداران قرار می دهند به اندازه ای که لذت آشپزی در این آشپزخانه ها چند برابر می شود.
در طراحی دکوراسیون آشپزخانه یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار نحوه نور پردازی در قسمت های مختلف از جمله کابینت هاست، پس اهمیت نورپردازی هود برای آشپزخانه در اینجا مطرح میشود. پخت غذا در محیطی تاریک و دلگیر موجب خسته شدن فرد در هنگام آشپزی میشود که این موضوع در جدیدترین هود آشپزخانه در نظر گرفته شده و از لامپ هایی برای تامین این نور استفاده شده است. 
 

روشنایی جدیدترین مدل هود آشپزخانه

استفاده از هود جزیره ای انتخابی زیبا و شایسته

هود هایی جزیره ای به دلیل وجود مدلهای بسیار زیبا و مدرن و در عین حال با کیفیت به جدیدترین هود آشپزخانه برای خانه هایی که اجاق گاز آنها بر روی کابینت جزیره قرار دارد تبدیل شد است. این هودها بسیار لوکس و مدرن هستند و دارای عملکردی فوق العاده می باشند. استفاده از این هود ها به دلیل کیفیت و ظاهر خاص شان بسیار توصیه می شود. جدیدترین هود آشپزخانه از انواع جزیره ای، مدل آسانسوری آن است که با دکمه ای هود بالا و پایین رفته و قابلیت جمع و باز شدن دارد .

هود جزیره ای از انواع جدیدترین مدل هود آشپزخانه

نظر جدید
0%